Випробування систем опалення та водопостачання

Випробування систем опалення та водопостачання

28.12.2019

Основне призначення систем трубопроводів для водопостачання та опалення – забезпечення комфортних умов для життя та роботи людини. На сьогоднішній день ринок інженерного обладнання пропонує широкий вибір обладнання різних цінових категорій та якості.

Для забезпечення правильного функціонування системи надзвичайно важливим є монтаж трубопровідного обладнання, яке включає в себе ряд факторів: характеристика об'єкта, специфікація труб та їх комплектуючих, вибір оптимальної схеми розташування та підключення необхідного обладнання.

Перед початком експлуатації систему трубопроводу необхідно перевірити на герметичність та міцність. При проведенні випробування системи слід виконувати вимоги безпеки НПАОП 0.00-1.11.

Розрізняють такі варіанти випробувань трубопроводів під тиском:

 • гідравлічний метод випробовування на герметичність, якому надається перевага, оскільки він є більш безпечним та може використовуватись в переважній більшості випадків. Випробування на герметичність проводяться в три етапи:
  • заповнення та прокачування води в системі трубопроводу;
  • здійснення попереднього випробування при тиску, який на 5 бар повинен перевищувати максимальне робоче значення;
  • основне випробування, яке проводиться одразу після попереднього, без зниження тиску в системі.
 • пневматичний метод випробування на герметичність, який використовують лише у тих випадках, якщо не допускається використовувати воду (іншу рідину) для перевірки герметичності.

Трубопровідну систему слід випробовувати пробним тиском, що на 30% перевищує робочий тиск упродовж відведеного періоду (не менше 2 годин).

В основі довговічного та ефективного функціонування систем опалення та функціонування лежить правильно виконані монтажні роботи, які не можливо виконати без якісних комплектуючих. Тому всі складові системи повинні мати сертифікати якості та відповідати санітарно-гігієнічним нормам.

На сьогоднішній день компанія «ВФ Хітпекс Україна» представляє широкий асортимент продукції високої якості для монтажу інженерних систем. З нашою продукцією виконувати монтажні роботи значно простіше та швидше, без ризику необхідності виникнення помилок здійснених при проведенні монтажних робіт.

Новини та заходи

 • Олександр Хіміч. Історія ринку полімерних труб в Україні. Заснування компанії HeatPex-Ukraine.

  Вашій увазі пропонується інтерв'ю з Олександром Хімічем - генеральним директором ТОВ «Виробнича Фірма ХІТПЕКС УКРАЇНА».
 • Колектори HEAT-PEX EVOLUTION для теплої підлоги

  Для комфортного перебування в холодну пору року в будь-якому житлі повинна бути опалювальна система. Найчастіше вона представлена різноманітними радіаторами, електричними або газовими котлами, однак останнім часом все більшої популярності набуває тепла підлога.
 • Матеріали для монтажу системи «Тепла підлога»

  «Тепла підлога»– найбільш економний та сприятливий для здоров'я людини спосіб опалення. Встановлення «Теплої підлоги» не тільки у ванній та дитячій, але і в інших кімнатах забезпечить однаково комфортну температуру всього приміщення.
 • Фітинги серії PPSU

  Для монтажу систем опалення та водопостачання необхідно обирати якісні та надійні матеріали. Не дивлячись на невеликий розмір фітинги відіграють важливу роль в надійності трубопроводу, адже саме вони дозволяють зібрати будь-яку конфігурацію.
 • Як правильно обрати фітинги?

  На перший погляд, вибір елементів з'єднання трубопроводу здається несуттєвим, на відміну від проектування, монтажу труб, забезпечення герметичності системи та її утеплення.