Трубу якого способу зшивки краще використати для теплої підлоги

Трубу якого способу зшивки краще використати для теплої підлоги

15.02.2016

Коли мова заходить про будинок, в свідомості відразу виникають зображення з затишним інтер'єром, красивою обробкою і якісними меблями, але найважливішим фактором є навколишнє середовище, адже саме вона дарує нам відчуття затишку. Мало хто відразу замислюється про температурний режим приміщення. Але ж саме тепло в будинку дарує нам гармонію і затишок. У приміщенні необхідно підтримувати оптимальний температурний баланс, без різких перепадів температур, так як вони негативно позначаються на здоров'ї людини. Сьогодні підтримувати тепло в приміщенні дуже просто, достатньо встановити систему «Тепла підлога».

Сучасні технології дозволяють зробити теплу підлогу в будь-якому приміщенні. А встановивши ще й теплі стіни можна створити у себе вдома власну систему клімат контролю. Найголовнішим аспектом при облаштуванні системи тепла підлога є правильний вибір труб. Адже не всі труби підходять для укладання теплої підлоги. Більшість монтажників та інженерів стверджують, що для системи тепла підлога необхідно використовувати виключно трубу Pex-a, так як завдяки методу зшивання пероксидом водню труба має високі показники еластичності і міцності (подібні показники забезпечуються завдяки високій щільності труби в місцях її з'єднання методом молекулярного зшивання). Також важливу роль має властивість даної труби відновлювати первинну форму після вигину - «ефект пам'яті». Труби для теплої підлоги Pex-a зносостійкі і ударостійкі, а також мають високу міцність до появи тріщин. Навіть якщо вода в трубі із зшитого поліетилену замерзне і при цьому збільшить свій обсяг на 9%, то сама труба також рівномірно роздується і, завдяки своїй еластичності, не те що не порветься, але навіть не втратить свою первісну форму після розморожування (допустима кількість циклів до 15).

Що стосується труб Рех-b і Рех-с, то процес зшивання даних труб відбувається вже після формування бухт і зшивання проходить нерівномірно, структура матеріалу неоднорідна, що в свою чергу не забезпечує ефект пам'яті труб і високої еластичності і пружності.

У металопластикових труб основним мінусом є виникнення напруги при періодичній зміні температури води, оскільки всі верстви структури пластик / метал / пластик мають різні коефіцієнти лінійного розширення (в 7 разів), що призводить до руйнування не тільки труб, але і всієї системи теплої підлоги в цілому.

Є думка, що для системи теплої підлоги можна використовувати труби PERT (труби, виготовлені з модифікованого поліетилену). Дані труби мають невелику вартість, що робить їх дуже привабливими для використання, і на думку багатьох монтажників технічні характеристики достатні для її використання в системах теплої підлоги. Але як показує практика, часом характеристики, за якими проводяться розрахунки не завжди дотримуються. А з огляду на той факт, що український ринок просто наповнений дешевими трубами PERT, виготовлених з вельми сумнівної сировини, то заливати в бетон таку трубу небезпечно.

Звичайно ж, останнє слово у виборі матеріалів для облаштування теплої підлоги завжди буде залишатися за клієнтом, але, на думку фахівців, для подібної системи обігріву найкраще використовувати труби Рех-а із зшитого поліетилену.

Новини та заходи

 • На чому базується ексклюзивна гарантія від Heat-PEX?

  Система труб та з'єднань Heat-PEX, що призначена для холодного та гарячого водопостачання, водяного опалення, для систем водяних «теплих підлог», технічних трубопроводів та для розподілу інших неагресивних рідин, вирізняється винятковою гарантованою якістю та надійністю. На чому базується впевненість виробника в довготерміновій стабільності їхніх матеріалів труб та фітингів? Продукція компанії Heat-PEX системно охоплює весь асортимент виробів для […]
 • 25 років розширеної гарантії!

  HEAT-PEX презентує нову послугу! Відтепер у замовника є можливість перевірити якість монтажних робіт за допомогою Лабораторії діагностики трубопроводів Труболаб. Більше того, оплативши цю послугу, замовник отримує розширену гарантію додатково 10 років! 15+10. В цілому 25 років!!! Перевірте виконану роботу зразу, отримайте додаткову гарантію і спокійно експлуатуйте ваші системи водопостачання і опалення довгі і довгі роки.
 • Спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT.

  Тільки 16-18 і 22-25 червня діє спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT для теплої підлоги іспанського виробництва.
 • Heat-PEX на Aqua-Therm Kyiv 2021!

  18-20 травня відбулася головна виставка України у сфері ОВіК.
 • Труба для теплої підлоги класу PEX-A від Heat-Pex – відеоогляд

  Вашій увазі пропонується відеоогляд нашіх партнерів - компанії «Альбатрос».