Системи поверхневого опалення

Системи поверхневого опалення

14.01.2020

Одним з трендів сучасного будівництва є використання повністю прихованих систем життєзабезпечення. Приміщення вільні від будь-яких проводів та труб, в них навіть відсутні радіатори та кондиціонери – тепло надходить напряму з поверхні підлоги, стін і навіть стелі.

Система поверхневого опалення є низькотемпературною системою, в якій тепловіддача в простір приміщення відбувається від нагрітої поверхні, наприклад, підлоги, стін, стелі. Джерелом тепла може бути будь-яка низькотемпературна водонагрівальна установка. Оскільки в системах поверхневого опалення передача теплової енергії, головним чином, проходить за рахунок виділення променистої енергії, то при зниженні температури в приміщенні на 2°С умови будуть залишатися комфортними для людини.

Таким чином, витрата енергії значно знижується, що знижує емісію тепла в атмосферу та дозволяє знизити навантаження на навколишнє середовище. Комбінація опалювальних систем з сучасною опалювальною технікою забезпечить більш ефективне використання енергії та знижує виробничі витрати.

Серед переваг таких систем опалення виділяють:

 • особливою перевагою таких систем опалення є ефект саморегулювання, який виникає в кожній системі поверхневого опалення не залежно від терморегулювання окремих приміщень. Кількість енергії, яка віддається, визначається різницею температур нагріваючої поверхні та повітря в приміщенні;
 • невеликі виробничі витрати забезпечують економію енергії за рахунок пониженої температури повітря в приміщенні;
 • тепловий комфорт обумовлений великою складовою теплового випромінення;
 • можливість без перешкод планувати розташування меблів;
 • передача тепла від системи до людини має досить м'який характер, що сприятливо впливає на терморегуляцію організму та працездатність в цілому;
 • при різкому зниженні частки конвективного випромінювання не піднімається пил і тим паче він не пригорає до поверхні опалювального пристрою (що характерно для радіаторів);
 • довготривалий термін експлуатації, що пов'язано з порівняно невисокою температурою використаного в них теплоносія та властивостями полімерного матеріалу із якого зазвичай виготовляють труби (гладка внутрішня поверхня стійка до утворення відкладень та корозії).

Новини та заходи

 • Колектори HEAT-PEX EVOLUTION для теплої підлоги

  Для комфортного перебування в холодну пору року в будь-якому житлі повинна бути опалювальна система. Найчастіше вона представлена різноманітними радіаторами, електричними або газовими котлами, однак останнім часом все більшої популярності набуває тепла підлога.
 • Матеріали для монтажу системи «Тепла підлога»

  «Тепла підлога»– найбільш економний та сприятливий для здоров'я людини спосіб опалення. Встановлення «Теплої підлоги» не тільки у ванній та дитячій, але і в інших кімнатах забезпечить однаково комфортну температуру всього приміщення.
 • Фітинги серії PPSU

  Для монтажу систем опалення та водопостачання необхідно обирати якісні та надійні матеріали. Не дивлячись на невеликий розмір фітинги відіграють важливу роль в надійності трубопроводу, адже саме вони дозволяють зібрати будь-яку конфігурацію.
 • Як правильно обрати фітинги?

  На перший погляд, вибір елементів з'єднання трубопроводу здається несуттєвим, на відміну від проектування, монтажу труб, забезпечення герметичності системи та її утеплення.
 • Особливості вибору труб для систем опалення

  Яким повинно бути комфортне житло? Відповідь на це питання можна шукати досить довго, перераховувати безліч критеріїв. Проте, кожен з нас скаже, що в основі затишного будинку лежить комфортна температура.