Способи монтажу фітингів з PPSU

Способи монтажу фітингів з PPSU

12.11.2019

Використання фітингів вирішує дві основні задачі: забезпечення герметичності мережі та надає можливість монтажу розгалуженої системи.

Система «Heat-PEX Evolution» представлена двома видами фітингів:

 • фітинги, вироблені з латуні. Використовуються для переходу з системи на різьбові з'єднання (муфта з зовнішньою різьбою, муфта з внутрішньою різьбою, водорозетка і т.д.);
 • фітинги, вироблені з PPSU. Використовуються для з'єднань всередині системи (кутники, трійники, перехід на інший діаметр і т.д.).

Поліфенілсульфон (PPSU) представляє собою високоякісний інженерний пластик, з високою здатністю зберігати механічні, електричні та теплові характеристики при дії високих температур та механічного навантаження.

Монтаж фітингу складається з таких етапів:

 • розширення труби;
 • надівання труби на фітинг;
 • натягування гільзи.

Для монтажу інженерної системи можуть знадобитися наступні інструменти та прилади: труби РЕ-Ха, ножиці для розрізання труб, аксіальний прес, пристрій для розширення труби, фітинги.

При проведенні монтажних робіт необхідно обов'язково враховувати декілька правил: розширення труби не можна проводити несправною насадкою (викривленою або зламаною), адже розширення труби буде не однакове і вона може розірватися; натяжна гільза не повинна знаходитись на частині труби, яка розширюється (у випадку, коли при надяганні гільзи матеріал труби виступає назовні, процес необхідно припинити).

Порядок монтажу фітингів такий:

 • розрізати трубу необхідно під прямим кутом. Якщо труба відрізана не під прямим кутом, може відбуватися вилізання труби або деформація натяжної гільзи;
 • натяжну гільзу одягають на трубу внутрішній скос орієнтований на кінець труби;
 • проводять розширення труби;
 • встановлюють фітинг до останнього бортику;
 • з'єднання встановлюються в прес-інструмент, де напресовується кільце до бортику. У разі встановлення з'єднання криво, може виникнути проблема неправильного монтажу, поломки фітингу, гільзи або інструменту.

Компанія ВФ «Хітпекс Україна» перша з вітчизняних виробників представила на українському ринку комплексну систему труб і фітингів високої якості власного виробництва, продукція якого відповідає міжнародним вимогам і власним стандартам.

Фітинги виконані з PPSU володіють рядом переваг: не вступають в реакцію з водою або теплоносієм, будівельними розчинами, стійкі до агресивних хімічних речовин, відсутність допоміжних ущільнюючих елементів, відсутність корозії, висока міцність, стійкість до механічних навантажень, перепадів температури.

Використання фітингів такого типу дозволяє прискорити з'єднання елементів інженерної мережі майже в три рази, а вартість проведення робіт скорочується як мінімум на 10%. Самі системи характеризуються надійністю та довговічністю.

Новини та заходи

 • Колектори HEAT-PEX EVOLUTION для теплої підлоги

  Для комфортного перебування в холодну пору року в будь-якому житлі повинна бути опалювальна система. Найчастіше вона представлена різноманітними радіаторами, електричними або газовими котлами, однак останнім часом все більшої популярності набуває тепла підлога.
 • Матеріали для монтажу системи «Тепла підлога»

  «Тепла підлога»– найбільш економний та сприятливий для здоров'я людини спосіб опалення. Встановлення «Теплої підлоги» не тільки у ванній та дитячій, але і в інших кімнатах забезпечить однаково комфортну температуру всього приміщення.
 • Фітинги серії PPSU

  Для монтажу систем опалення та водопостачання необхідно обирати якісні та надійні матеріали. Не дивлячись на невеликий розмір фітинги відіграють важливу роль в надійності трубопроводу, адже саме вони дозволяють зібрати будь-яку конфігурацію.
 • Як правильно обрати фітинги?

  На перший погляд, вибір елементів з'єднання трубопроводу здається несуттєвим, на відміну від проектування, монтажу труб, забезпечення герметичності системи та її утеплення.
 • Особливості вибору труб для систем опалення

  Яким повинно бути комфортне житло? Відповідь на це питання можна шукати досить довго, перераховувати безліч критеріїв. Проте, кожен з нас скаже, що в основі затишного будинку лежить комфортна температура.