Проблеми вилуговування цинку в латуні та шляхи їх вірішення

Проблеми вилуговування цинку в латуні та шляхи їх вірішення

18.12.2015

Ще з V ст. до н.е. людство використовує латунь - сплав міді з цинком, в господарських цілях, виготовляючи з неї всілякі предмети побуту та окультизму. Завдяки хорошим ливарним якостям з латуні можна виготовляти вироби самих незвичайних і складних форм. Але вже тоді існувала проблема вилуговування цинку з латуні.

У наш час в промисловості повсюдно використовується така чудова якість цинку, як висока корозійна стійкість, завдяки якій найтонший шар цинку, нанесений на вироби з металу, практично повністю припиняє процес його корозії. І в той же час латунна труба або фітинги, незважаючи на зміст в їх сплаві цинку, дуже сильно схильні до його вилуговування. А в місцях з підвищеною температурою, таких як системи опалення або системи водопостачання, цей процес відбувається ще швидше. Вилуговування цинку проявляється у вигляді вибоїн і губчастих пористих наростів на внутрішній стороні латунних елементів, що є ні чим іншим як міддю, яка не містить цинку. Чи впорається з вилуговуванням, наприклад, в системах для теплої підлоги дуже просто - потрібно віддати перевагу трубам Рех-а із зшитого поліетилену, замість латунних. А ось латунні фітинги варто купувати тільки з високоякісного матеріалу, стійкого до вилуговування. Подібний вид латуні повинен мати в своєму складі 61-63% міді, 1,5-1,9% свинцю, 0,3% олова, 0,8% заліза, 0,5% алюмінію, 0,15% марганцю, 0, 2% нікелю і, а залишок відсотків припадає на цинк. У якісної латуні наявність миш'яку не допускається. Крім того слід серйозно підійти до проектування інженерних комунікацій і звести до мінімуму можливість попадання в них кисню, який також призводить до прискорення процесу корозії труб і фітингів.

З кожним роком якість води все більше погіршується, а це також один із чинників, що прискорюють вилуговування цинку з латунних елементів, тому, для того щоб ваші інженерні комунікації служили якомога довше, спочатку придбайте якісні комплектуючі для систем водопостачання, опалення та теплої підлоги, наприклад , труби з поперечного зшитого поліетилену і латунні фітинги.

Новини та заходи

 • На чому базується ексклюзивна гарантія від Heat-PEX?

  Система труб та з'єднань Heat-PEX, що призначена для холодного та гарячого водопостачання, водяного опалення, для систем водяних «теплих підлог», технічних трубопроводів та для розподілу інших неагресивних рідин, вирізняється винятковою гарантованою якістю та надійністю. На чому базується впевненість виробника в довготерміновій стабільності їхніх матеріалів труб та фітингів? Продукція компанії Heat-PEX системно охоплює весь асортимент виробів для […]
 • 25 років розширеної гарантії!

  HEAT-PEX презентує нову послугу! Відтепер у замовника є можливість перевірити якість монтажних робіт за допомогою Лабораторії діагностики трубопроводів Труболаб. Більше того, оплативши цю послугу, замовник отримує розширену гарантію додатково 10 років! 15+10. В цілому 25 років!!! Перевірте виконану роботу зразу, отримайте додаткову гарантію і спокійно експлуатуйте ваші системи водопостачання і опалення довгі і довгі роки.
 • Спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT.

  Тільки 16-18 і 22-25 червня діє спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT для теплої підлоги іспанського виробництва.
 • Heat-PEX на Aqua-Therm Kyiv 2021!

  18-20 травня відбулася головна виставка України у сфері ОВіК.
 • Труба для теплої підлоги класу PEX-A від Heat-Pex – відеоогляд

  Вашій увазі пропонується відеоогляд нашіх партнерів - компанії «Альбатрос».