Проблеми вилуговування цинку в латуні та шляхи їх вірішення

Проблеми вилуговування цинку в латуні та шляхи їх вірішення

18.12.2015

Ще з V ст. до н.е. людство використовує латунь - сплав міді з цинком, в господарських цілях, виготовляючи з неї всілякі предмети побуту та окультизму. Завдяки хорошим ливарним якостям з латуні можна виготовляти вироби самих незвичайних і складних форм. Але вже тоді існувала проблема вилуговування цинку з латуні.

У наш час в промисловості повсюдно використовується така чудова якість цинку, як висока корозійна стійкість, завдяки якій найтонший шар цинку, нанесений на вироби з металу, практично повністю припиняє процес його корозії. І в той же час латунна труба або фітинги, незважаючи на зміст в їх сплаві цинку, дуже сильно схильні до його вилуговування. А в місцях з підвищеною температурою, таких як системи опалення або системи водопостачання, цей процес відбувається ще швидше. Вилуговування цинку проявляється у вигляді вибоїн і губчастих пористих наростів на внутрішній стороні латунних елементів, що є ні чим іншим як міддю, яка не містить цинку. Чи впорається з вилуговуванням, наприклад, в системах для теплої підлоги дуже просто - потрібно віддати перевагу трубам Рех-а із зшитого поліетилену, замість латунних. А ось латунні фітинги варто купувати тільки з високоякісного матеріалу, стійкого до вилуговування. Подібний вид латуні повинен мати в своєму складі 61-63% міді, 1,5-1,9% свинцю, 0,3% олова, 0,8% заліза, 0,5% алюмінію, 0,15% марганцю, 0, 2% нікелю і, а залишок відсотків припадає на цинк. У якісної латуні наявність миш'яку не допускається. Крім того слід серйозно підійти до проектування інженерних комунікацій і звести до мінімуму можливість попадання в них кисню, який також призводить до прискорення процесу корозії труб і фітингів.

З кожним роком якість води все більше погіршується, а це також один із чинників, що прискорюють вилуговування цинку з латунних елементів, тому, для того щоб ваші інженерні комунікації служили якомога довше, спочатку придбайте якісні комплектуючі для систем водопостачання, опалення та теплої підлоги, наприклад , труби з поперечного зшитого поліетилену і латунні фітинги.

Новини та заходи