Порядку чверті всіх труб, які використовуються для облаштування технологічного трубопроводу і теплої підлоги в сучасних житлових і адміністративних будівлях, виготовлені з полімерних матеріалів. З кожним роком цей відсоток значно збільшується, тим самим витісняючи з ринку труби зі сталі та інших металів.
Сучасна наука нараховує близько п'ятнадцяти способів зшивки поліетиленових труб, але найбільш економічно доцільними і менш трудомісткими вважається три основні методи: зшивка поліетилену пероксидом водню за методом Томаса Енгель, силановий і радіаційний метод. Саме на порівнянні цих методів ми і зупинимося докладніше.
За оригінальним методом Томаса Енгель зшиваються труби Pex-a. Дані труби є універсальними і можуть застосовуватися як для водопостачання, так і для опалення. Виробляються вони з поліетилену високої щільності зшитого перекисом водню. Реакція зшивання відбувається при формуванні труби в екструдері, тому ступінь зшивання таких труб найвищий - близько 80-85%. Процедура зшивання забезпечує рівномірне утворення поперечних тривимірних зв'язків по всій товщині стінки, тому можна виготовляти труби великих діаметрів. Труби, виготовлені даним методом, мають високі показники стійкості до низьких і високих температур, а також міцність при тривалому впливі високого тиску. Навіть при температурі від -100 до +100 ° С дані труби зберігають свої теплофізичні і міцнісні властивості. Також труба Pex-a має ефект пам'яті при відновленні на зламах, це пов'язано з тим, що труба зшивається відразу при екструзії і первісна форма яку прагне повернути трубопровід пряма. Матеріал не токсичний і має міжнародний сертифікат ISO 14001. Основним недоліком виробництва труб Pex-a є їх висока собівартість, а також низька швидкість виробництва.
Труби Pex-b зшиваються силановим методом: в процесі виробництва труби досягають 65% зшивання в паровому резервуарі і проходять 10 годинну вулканізацію. В результаті зшивання труби нерівномірна, структура неоднорідна, а сама труба жорстка. Через великий жорсткості матеріалу можливе виготовлення труб діаметром тільки до 63 мм. Можливість застосування систем з'єднань, які вимагають розвальцьовування відсутні, через високу ймовірність утворення мікротріщин. Це одна з найбільш недорогих технологій виробництва труб із зшитого поліетилену. Труби Pex-b і Pex-с зшиваються після формування в бухти, тому при відновленні після вигину, труба набуває форму кола з радіусом, рівним радіусу бухти.
Труби Pex-с зшиваються радіаційним методом (відомим також як метод променевого зшивання): труба проходить опромінення потоком жорстких рентгенівських променів після виготовлення. Середня ступінь зшивання таких труб коливається між 60-65%. При такому способі зшивка матеріалу проходить нерівномірно: у зовнішній поверхні - найбільший відсоток зшивки, у внутрішній - маленький. Саме це є причиною того, що відновити злами проблематично. За допомогою радіаційного методу можна виготовляти труби діаметром до 32 мм, так як прошити електронами велику товщину стінки неможливо. Відзначається висока екологічність даного матеріалу.
З огляду на все якісні характеристики різних способів зшивки, можна зробити висновок, що найбільш висока ступінь зшивання, а також кращі якісні характеристики притаманні трубам Pex-a, але і собівартість виготовлення даного матеріалу найбільш висока.