Порівняння труб різного способу зшивки

Порівняння труб різного способу зшивки

15.02.2016

Порядку чверті всіх труб, які використовуються для облаштування технологічного трубопроводу і теплої підлоги в сучасних житлових і адміністративних будівлях, виготовлені з полімерних матеріалів. З кожним роком цей відсоток значно збільшується, тим самим витісняючи з ринку труби зі сталі та інших металів.

Сучасна наука нараховує близько п'ятнадцяти способів зшивки поліетиленових труб, але найбільш економічно доцільними і менш трудомісткими вважається три основні методи: зшивка поліетилену пероксидом водню за методом Томаса Енгель, силановий і радіаційний метод. Саме на порівнянні цих методів ми і зупинимося докладніше.

За оригінальним методом Томаса Енгель зшиваються труби Pex-a. Дані труби є універсальними і можуть застосовуватися як для водопостачання, так і для опалення. Виробляються вони з поліетилену високої щільності зшитого перекисом водню. Реакція зшивання відбувається при формуванні труби в екструдері, тому ступінь зшивання таких труб найвищий - близько 80-85%. Процедура зшивання забезпечує рівномірне утворення поперечних тривимірних зв'язків по всій товщині стінки, тому можна виготовляти труби великих діаметрів. Труби, виготовлені даним методом, мають високі показники стійкості до низьких і високих температур, а також міцність при тривалому впливі високого тиску. Навіть при температурі від -100 до +100 ° С дані труби зберігають свої теплофізичні і міцнісні властивості. Також труба Pex-a має ефект пам'яті при відновленні на зламах, це пов'язано з тим, що труба зшивається відразу при екструзії і первісна форма яку прагне повернути трубопровід пряма. Матеріал не токсичний і має міжнародний сертифікат ISO 14001. Основним недоліком виробництва труб Pex-a є їх висока собівартість, а також низька швидкість виробництва.

Труби Pex-b зшиваються силановим методом: в процесі виробництва труби досягають 65% зшивання в паровому резервуарі і проходять 10 годинну вулканізацію. В результаті зшивання труби нерівномірна, структура неоднорідна, а сама труба жорстка. Через великий жорсткості матеріалу можливе виготовлення труб діаметром тільки до 63 мм. Можливість застосування систем з'єднань, які вимагають розвальцьовування відсутні, через високу ймовірність утворення мікротріщин. Це одна з найбільш недорогих технологій виробництва труб із зшитого поліетилену. Труби Pex-b і Pex-с зшиваються після формування в бухти, тому при відновленні після вигину, труба набуває форму кола з радіусом, рівним радіусу бухти.

Труби Pex-с зшиваються радіаційним методом (відомим також як метод променевого зшивання): труба проходить опромінення потоком жорстких рентгенівських променів після виготовлення. Середня ступінь зшивання таких труб коливається між 60-65%. При такому способі зшивка матеріалу проходить нерівномірно: у зовнішній поверхні - найбільший відсоток зшивки, у внутрішній - маленький. Саме це є причиною того, що відновити злами проблематично. За допомогою радіаційного методу можна виготовляти труби діаметром до 32 мм, так як прошити електронами велику товщину стінки неможливо. Відзначається висока екологічність даного матеріалу.

З огляду на все якісні характеристики різних способів зшивки, можна зробити висновок, що найбільш висока ступінь зшивання, а також кращі якісні характеристики притаманні трубам Pex-a, але і собівартість виготовлення даного матеріалу найбільш висока.

Новини та заходи

 • На чому базується ексклюзивна гарантія від Heat-PEX?

  Система труб та з'єднань Heat-PEX, що призначена для холодного та гарячого водопостачання, водяного опалення, для систем водяних «теплих підлог», технічних трубопроводів та для розподілу інших неагресивних рідин, вирізняється винятковою гарантованою якістю та надійністю. На чому базується впевненість виробника в довготерміновій стабільності їхніх матеріалів труб та фітингів? Продукція компанії Heat-PEX системно охоплює весь асортимент виробів для […]
 • 25 років розширеної гарантії!

  HEAT-PEX презентує нову послугу! Відтепер у замовника є можливість перевірити якість монтажних робіт за допомогою Лабораторії діагностики трубопроводів Труболаб. Більше того, оплативши цю послугу, замовник отримує розширену гарантію додатково 10 років! 15+10. В цілому 25 років!!! Перевірте виконану роботу зразу, отримайте додаткову гарантію і спокійно експлуатуйте ваші системи водопостачання і опалення довгі і довгі роки.
 • Спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT.

  Тільки 16-18 і 22-25 червня діє спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT для теплої підлоги іспанського виробництва.
 • Heat-PEX на Aqua-Therm Kyiv 2021!

  18-20 травня відбулася головна виставка України у сфері ОВіК.
 • Труба для теплої підлоги класу PEX-A від Heat-Pex – відеоогляд

  Вашій увазі пропонується відеоогляд нашіх партнерів - компанії «Альбатрос».