Особливості вибору труб для систем опалення

Особливості вибору труб для систем опалення

28.12.2019

Опалювальна система – одна з найважливіших комунікацій для квартири та заміського будинку, функціональність та надійність якої залежить від якості елементів. Особливо складно обирати труби для опалення.

Тому перед тим як зробити вибір необхідно більш детально розглянути кожен вид труб. Для опалювальних систем найчастіше використовують: стальні, металопластикові, поліетиленові, поліпропіленові.

Обираючи труби необхідно визначитись з:

 • матеріалом;
 • діаметром труби;
 • кількістю.

Зазвичай труби обираються в залежності від виду системи опалення. Сталеві труби досить надійні та міцні, але необхідно слідкувати, щоб в конструкції не використовувались два різних матеріали та не виникла гальванічна пара, яка призведе до корозії сталі. Крім того, сталеві труби не можна ховати в огороджуючі конструкції (стіни або підлогу).

Поліпропіленові труби досить економічні та вигідні. Використання такого виду труб можливе тільки у тому випадку, коли температура теплоносія не перевищує 60-70 градусів. Серед основних недоліків поліпропіленових труб спеціалісти виділяють складний монтаж та високий показник жорсткості, що унеможливлює їх згинання.

Металопластик – ще один сучасний матеріал, який досить зручно використовувати для систем опалення. Серед недоліків металопластикових труб виділяють: можливість розшарування труби під час експлуатації (в зв'язку з використанням неякісних матеріалів), зменшення поперечного перерізу труби в місцях кріплення фітингів, збільшення втрати тиску в системах, металопластик не стійкий до впливу прямих сонячних променів, високих температур та механічних пошкоджень, а для проведення монтажних робіт необхідне використання спеціального обладнання. Труби РЕ-Ха виробляються із поліетилену високої щільності структурованою за допомогою перекисю водню.

Процес структурування відбувається в екструдері при формуванні труби. Ця процедура забезпечує рівномірне створення поперечних зв'язків по всій товщині стінки, навіть в випадку з товстостінними трубами.

Молекули поліетилену з'єднуються у тривимірну структуру. В результаті цього процесу такі властивості матеріалу як термостійкість, стійкість до високого тиску, ударна в'язкість при низьких температурах і опір до розтріскування при напрузі додатково покращуються. Використовуються поліетиленові труби при температурі до 90 °С та тиску до 10 атмосфер.

Серед основних переваг РЕ-Х труб виділяють високий показник міцності, оптимальне співвідношення гнучкості труб до опору високому тиску, а також стійкість до механічних навантежень. РЕХ-труби хоча на ринку опалення з'явились нещодавно, встигли зарекомендувати свою ефективність. Монтуються вони досить легко, за допомогою фітингів, які з'єднують труби між собою, що досить зручно.

Існує три основних діаметра, які потрібно враховувати при виборі труб для опалення:

 • внутрішній. Враховується як показник пропускної здатності теплоносія;
 • зовнішній. Важливий показник, що впливає на якість монтажу опалювальної схеми. В залежності від цього показника відбувається класифікація труб:
 • малий діаметр - від 5 до 32 мм;
 • середній - від 40 до 110 мм;
 • великий - понад 110 мм;
 • умовний.

  Стандартне значення, яке округлюється і відображається в дюймах. Стандартні зовнішні діаметри РЕ-Х труб -16, 20, 25, 32, 40 мм. Відповідний цим значенням внутрішній діаметр труб марки S3,2 – 11,6; 14,4; 18; 23,2 відповідно.

  Тоді виникає така відповідність підключень (для РЕ-Х труб вказується зовнішній діаметр):

  • 16 мм – для підключення одного або двох радіаторів;
  • 20 мм – для великого радіатора або невеликої групи радіаторів (радіатори «звичайної» потужності в межах 1 – 2 кВт, максимальна приєднувальна потужність – до 7 кВт, кількість радіаторів до 5шт.);
  • 25 мм – для підключення групи радіаторів (зазвичай до 8 шт., потужність 11 кВт) одного крила (плеча тупикової схеми розводки);
  • 32 мм – для підключення одного або цілого поверху будинку залежно від теплової потужності (зазвичай до 12 радіаторів, відповідно, теплова потужність до 19 кВт);
  • 40 мм – для магістралі одного будинку, якщо така є (20 радіаторів – до 30 кВт).

  Правильно обрана система опалення та виконані монтажні роботи дозволять насолодитися комфортом та затишком, знизити втрати тепла та суму в рахунку.

  На сьогоднішній день компанія «ВФ Хітпекс Україна» пропонує ефективні альтернативні рішення, які дозволяють прискорити та спростити монтаж систем, знизити кількість помилок монтажного персоналу та зняти деякі обмеження при проектуванні систем. Ми пропонуємо сучасні якісні матеріали та методи монтажу для інженерних систем за доступними цінами. Система «Heat-PEX Evolution» використовується для влаштування опалення та водопостачання в будівлях та має у своєму асортименті три види труби:

  • універсальна труба для опалення та водопостачання РЕ-Ха;
  • труба для поверхневого опалення РЕ-Ха;
  • труба для поверхневого опалення PE-RT/EVOH/PE-RT.
 • Новини та заходи

  • Колектори HEAT-PEX EVOLUTION для теплої підлоги

   Для комфортного перебування в холодну пору року в будь-якому житлі повинна бути опалювальна система. Найчастіше вона представлена різноманітними радіаторами, електричними або газовими котлами, однак останнім часом все більшої популярності набуває тепла підлога.
  • Матеріали для монтажу системи «Тепла підлога»

   «Тепла підлога»– найбільш економний та сприятливий для здоров'я людини спосіб опалення. Встановлення «Теплої підлоги» не тільки у ванній та дитячій, але і в інших кімнатах забезпечить однаково комфортну температуру всього приміщення.
  • Фітинги серії PPSU

   Для монтажу систем опалення та водопостачання необхідно обирати якісні та надійні матеріали. Не дивлячись на невеликий розмір фітинги відіграють важливу роль в надійності трубопроводу, адже саме вони дозволяють зібрати будь-яку конфігурацію.
  • Як правильно обрати фітинги?

   На перший погляд, вибір елементів з'єднання трубопроводу здається несуттєвим, на відміну від проектування, монтажу труб, забезпечення герметичності системи та її утеплення.
  • Особливості вибору труб для систем опалення

   Яким повинно бути комфортне житло? Відповідь на це питання можна шукати досить довго, перераховувати безліч критеріїв. Проте, кожен з нас скаже, що в основі затишного будинку лежить комфортна температура.