EVOLUTION - нове слово в системі HEAT-PEX.
Тільки на лінійку EVOLUTION ексклюзивна гарантія 15 років!

Найсучасніша лінія
HEAT-PEX EVOLUTION

Найсучасніша лінія HEAT-PEX EVOLUTION представлена системою з труби PEX-A і PE-RT/AL/PE-RT, а також широким асортиментом фітингів з PPSU і латуні. Система розроблена іспанськими спеціалістами разом з інженерами HEAT-PEX, пройшла випробування і тестування в лабораторії в Іспанії, є втіленням найсучасніших досягнень в сегменті виробництва полімерних труб, а також фітингів.

Система HEAT-PEX EVOLUTION це: труба вироблена з кращого в сучасній історії полімерного матеріалу, який використовується в системах опалення та водопостачання PEX-A. Труба PE-RT/AL/PE-RT спеціально для ТМ Хітпекс виготовляється на заводі GOLAN PLASTIC в Ізраїлі. Передові, інноваційні технології у розробці фітингів з поліфенілсульфону та латуні; надійність і довговічність; легкий монтаж; ексклюзивна 15-річна гарантія від виробника системи.

Фітинг системи HEAT-PEX EVOLUTION
Фітинг системи HEAT-PEX EVOLUTION
Фітинг системи HEAT-PEX EVOLUTION
Фітинг системи HEAT-PEX EVOLUTION

ХОСЕ МАНУЕЛЬ

Головний інженер проекту, (Іспанія)

Я був приємно здивований, коли отримав технічне завдання на розробку фітингів з поліфенілсульфона від української компанії HEAT-PEX, в якому було закладено дуже багато практичного досвіду, враховані тонкощі, що вказують на ретельність підходу.

Я вперше зіткнувся з таким переліком вимог, що вказують на далекоглядну турботу компанії в плані надійності системи й того, як забезпечити її тривалу експлуатацію на десятиліття вперед.

Для мене розробка конструкцій та технології виробництва у відповідності до вимог HEAT-PEX Україна було цікавим та творчим завданням. Впевнений, ви залишитеся задоволені моєю роботою.

Труба для систем водопостачання
і радіаторного опалення РЕХ-A

Труби із PEX-A є універсальними (оскільки можуть використовуватися як для опалення, так і для водопостачання) і виробляються із поліетилену високої щільності зшитого перекисом водню. Реакція зшивання відбувається в екструдері при формуванні труби. Процедура зшивки забезпечує рівномірне забезпечення поперечних зав'язків по всій товщині стінки, навіть у випадках з товстостінними трубами.

Молекули поліетилену з'єднуються в тривимірну структуру. В результаті цього процесу такі властивості матеріалу як термостійкість, стійкість до високого тиску, ударна в'язкість при низьких температурах і опір розтріскуванню при напрузі додатково покращуються.

Кисневий бар'єр виготовлений із етилен- вінілового спирту – полімеру з кращими захисними властивостями. Вимоги стандартам ДБН В.2.5.- 67:2013 в співвідношенні проникненню кисню значною мірою перевиконані. Крім того, клейовий шар між трубою і бар'єрним шаром забезпечує надщільний зв'язок. Нерозчинний у воді шар етилен-вінілового спирту має високу щільність, стійкий до атмосферних впливів, що дозволяє використовувати труби у суворих умовах на будівництві.

Сфера застосування

 • система питного водопостачання;
 • система радіаторного опалення;
 • система поверхневого опалення.

Труба універсальна Stabil для
систем опалення та водопостачання

В системі «Heat-PEX Evolution» нова металопластикова багатошарова труба з PE-RT ІІ типу, стійкого до високих температур, з внутрішнім антидифузійнм армуючим шаром алюмінію за стандартом DVGW W542, звареним встик методом TIG зварки.

Труба Stabil нічим не поступається трубам PEX, та призначена для 5 класу експлуатації.

Окрім цього, температурне подовження термостійкого поліетилену в кілька разів менше, ніж у PEX-a, це дозволяє полегшити монтаж та зекономити трубу.

Сфера застосування

 • система господарсько-питного водопостачання;
 • система радіаторного опалення;
 • система поверхневого опалення.

Фітинги PPSU системи HEAT-PEX EVOLUTION

Поліфенілсульфон (PPSU) – це високоякісний інженерний пластик, який зберігає чудові механічні, електричні та теплові характеристики при тривалій дії високих температур і навантажень. Якщо порівнювати полімер з повсюдно поширеним PSU, то можна побачити, що поліфенілсульфон більш стійкий до ударів, хімічно агресивних речовин, а також гідролізу.

Переваги фітингів PPSU системи HEAT-PEX EVOLUTION

 • хімічна стійкість до розбавлених кислот, розчинів лугів, мастильних матеріалів, жирів, бензину і спиртів;
 • хороші електроізоляційні та діелектричні характеристики;
 • ударостійкість при низьких температурах (не стають крихкими);
 • стійкість до гамма- та рентгенівського випромінювання;
 • можливість багаторазового знезараження;
 • підвищена стійкість до гарячої води та пару;
 • не підтримує горіння;
 • механічна міцність, жорсткість і твердість у широкому інтервалі температур.
 • пластикові фітинги при монтажі не потребують ізоляції від корозійних середовищ, система може укладатися в землю;
 • мають практично нульову електропровідність і не схильні до електрохімічної корозії;
 • гладка внутрішня поверхня не сприяє утворенню вапняних відкладень;
 • система із фітингами з PPSU може витримати декілька циклів замерзання;
 • фітинги з PPSU мають таке ж температурне розширення, як і труби зі зшитого поліетилену, що виключає внутрішнє напруження в місцях з'єднання при експлуатації;
 • внутрішній діаметр фітингів майже такий, як і внутрішній діаметр труби, тобто відсутнє звуження діаметра на фітингу.
Фітинги PPSU системи HEAT-PEX EVOLUTION

Фітинги латунні системи HEAT-PEX EVOLUTION

Перевірена надійність латуні в поєднанні з конектором EVOLUTION, це кращий вибір для тих спеціалістів з монтажу, хто цінує традиції.

Переваги латунних фітингів системи HEAT-PEX EVOLUTION

 • Використовується високоякісна європейська латунь CW617.
 • Стійкість до вимивання цинку.
 • Унікальні характеристики міцності.
 • Стійкість до високих температур.
 • Стійкість до ультрафіолетового випромінювання.
 • Можливість повторного використання.
Фітинги латунні системи HEAT-PEX EVOLUTION

Геометричні особливості фітингів HEAT-PEX EVOLUTION

 • В геометричних розробках фітингів HEAT-PEX EVOLUTION втілені всі сучасні досягнення інженерної думки в даному сегменті.
 • Висока матеріаловмісність фітингів, що дозволило розробникам вирішити надскладні технічні завдання.
 • Збільшена довжина конектора.
 • Монтаж фітингу можливий з будь-якої позиції.

Технічні нюанси, які дозволяють зробити з'єднання EVOLUTION надміцним • 1 – даний «протектор» забезпечує оптимальну площу з'єднання труби з фітингом
 • 2 – наявність «замка»
 • 3 – фіксатор правильної посадки гільзи
 • 4 – спеціальний скіс для зменшення гідравлічного опору
 • 5 – спеціальні напрямні, які забезпечують ідеальну співвісність фітингу та гільзи

30 питань та відповідей
про EVOLUTION від HEAT-PEX

Змінився ринок – клієнти монтажних організацій хочуть великих гарантій, а безпосередньо монтажні організації – менше залежати від кваліфікації та сумлінності свого персоналу. Фітинги з PPSU дозволяють прискорити монтаж, в тому числі внаслідок можливості знехтувати деякими операціями (звукоізоляція, антикорозійна стрічка тощо), необхідними при монтажі латунних фітингів, що також дозволяє приділяти менше уваги контролю роботи монтажників.

Будь-яка нова продукція з'являється задля задоволення потреб, що змінюються. Фітинги HEAT-PEX EVOLUTION внаслідок своїх конструктивних особливостей дозволяють прискорити монтаж, обійти деякі обмеження в проектуванні системи, що мають місце при використанні інших фітингів, уникнути неякісного з'єднання і перероблення. Якщо ви хочете отримувати більшу впевненість в результаті, мінімізуючи зусилля для контролю робочих-монтажників, зниження ризику необґрунтованих рекламацій з боку ваших замовників, ця продукція для вас.

Фітинги з латуні можуть застосовуватися так само, як і раніше. Але світ не стоїть на місці. Свого часу металеві труби замінювалися металопластиковими, потім з'явилися труби зі зшитого поліетилену. Так само і з фітингами – були латунні, їм на зміну поступово приходять пластикові, які мають ряд функціональних переваг.

Фітинги з PPSU не потребують ізоляції від корозійних середовищ, не схильні до електрохімічної корозії, більш гладка внутрішня поверхня робить їх менш схильними до утворення вапняних відкладень, чим визначається подовжений термін їх служби. Коефіцієнт температурного розширення пластикових фітингів практично такий самий, як і у труб, для з'єднання яких вони застосовуються, тому перепади температур не порушують щільність посадки труби. Пластикові фітинги витримують кілька циклів замерзання системи. Система може укладатися в землю. Також ці фітинги мають більш низьку звукопровідність.

Властивостями фітингів визначається суттєва перевага для монтажних організацій. Відсутність ряду обов'язкових вимог до монтажу, характерних для латунних фітингів (в т.ч. неприпустимість прямого контакту з бетонними стінами) знижує необхідність нагляду за виконанням процедури монтажу робочим персоналом. З'єднання з використанням пластикових фітингів не треба покривати ізоляційною стрічкою і, відповідно, не треба перевіряти якість виконання цієї операції, яка може критично відрізнятися залежно від кваліфікації та сумлінності монтажників.

Питання зміни продуктового ряду – це питання готовності ринку будівельних робіт, який завжди відрізнявся консервативністю. Потрібні роки, щоб будівельники зважилися скористатися новою, нехай і більш досконалою, технологією замість старої та перевіреної. Ми вважаємо, що сьогодні час пластикових фітингів прийшов – їх переваги в нинішніх ринкових реаліях досить очевидні, щоб подолати консерватизм ринку.

HEAT-PEX працює на ринку України вже давно, і наша репутація має для нас велике значення. Ми не запропонували б своїм клієнтам рішення, ефективність якого не відповідає заявленій. Якби фітинги із PPSU суперечили новим вимогам, ми просто не вводили б їх в асортимент, продовжуючи просувати латунні. Немає сенсу докладати зусиль, щоб отримати негативний результат.

Аналоги на ринку – це чи високоякісна продукція від дорогих світових брендів, чи дешева продукція сумнівного походження. Ми розуміємо, що обидва варіанти не цілком влаштовують наших клієнтів. Тому й відшукали оптимальне рішення – розмістити виробництво фітингів на підприємстві, здатному забезпечити високу якість і гарантувати його нашим клієнтам за допомогою власної репутації. Таким чином, наші клієнти платять тільки за якість, але не сплачують маркетингові витрати світових брендів. HEAT-PEX – єдина компанія в Україні, яка виробляє під власним брендом фітинги в Європі, чим забезпечується їх розумна вартість при найвищій якості.

Вони випускаються в Європі на підприємстві, сертифікованому згідно з усіма європейськими стандартами. Завод-виробник також випускає фітинги для лідера іспанського ринку та іншу високотехнологічну продукцію, в тому числі пластикові компоненти для європейського автопрому. Ми спочатку вирішили, що розмістимо виробництво тільки в Європі, хоча сподівалися знайти партнера, здатного реалізувати наше ТЗ, ближче – в Східній Європі. Однак, перебравши безліч варіантів, дісталися до Іспанії. Очевидно, якби нас не хвилювало питання якості, ми знайшли б виробника ближче, щоб знизити логістичні витрати та збільшити свою маржу.

При виробництві використовуються високоякісні прес-форми з австрійської інструментальної сталі. Стійкістю прес-форм до зносу забезпечується ідентичність геометрії мільйонного фітинга першому, що виготовлений з використанням тієї самої прес-форми. У інших виробників вже після випуску 300 тисяч фітингів вироби можуть мати істотні відхилення від проектної геометрії.

Різниця в ціні обумовлена практичною відсутністю маркетингових витрат. Крім того, Іспанія є країною з не такою дорогою робочою силою, як Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція або Данія. Середня заробітна плата в Іспанії всього на кілька сотень доларів вища, ніж в КНР, при цьому рівень життя і мотивація працівників високі, оскільки їм забезпечується один з кращих в Європі соціальних пакетів. З цієї причини в багатьох галузях співвідношення ціни та якості продукції, що випускається в Іспанії, – одне з найкращих в Європі.

Сировина для виробництва – первинний (отриманий не з вторсировини) PPSU надходить від світового лідера – Solvay S.A. (американська хімічна компанія, одна з найбільших у світі, європейська штаб-квартира якої розташована в Брюсселі). У інших виробників високий (понад 10%) відсоток вторинної сировини може проявлятися в підвищенні крихкості виробів.

Вашою основною перевагою є зменшення відповідальності за те, що складно або неможливо проконтролювати: якість монтажу, дотримання умов експлуатації, утримання будівлі в період від складання системи до початку експлуатації. Якщо система зібрана і працює – вона буде також працювати надалі.

Результатом багаторічного досвіду спілкування з клієнтами, в тому числі на основі претензій до конструкції фітингів інших виробників, в компанії HEAT-PEX виробили ряд вимог до продукту. Серед них геометрія, що забезпечує зручність монтажу, подовжені посадкові патрубки, забезпечення співвісності (або заданого геометрією фітинга кута) при з'єднанні труб, підвищена надійність фіксації труби на патрубку (посадковому місці). У фітингах HEAT-PEX EVOLUTION зібрані найкращі технічні нюанси, що присутні в світових аналогах, включаючи власні оригінальні розробки.

Геометричні розміри фітингів, зокрема, збільшена відстань від осі коліна до монтажного фланця, забезпечують зручність захоплення інструментом в будь-якому положенні (а не тільки з протилежної до коліна сторони). Цим досягається зручність монтажу, можливість установки у важкодоступних місцях. В результаті підвищується швидкість виконання робіт та усуваються обмеження при проектуванні системи.

Збільшена довжина патрубка забезпечує надійну фіксацію при меншій питомій напрузі внаслідок використання більшої довжини фіксувальної гільзи (в інших виробників патрубок зазвичай помітно коротший за гільзу).

Ні, прес-форма для виготовлення фітинга може бути звичайною. Це напрямні, які забезпечують точне центрування фітинга між губками монтажного інструменту. Цим виключається перекіс при затиску фіксувальної гільзи.

Деякі з кілець патрубків фітинга, зазвичай через один (наприклад, другий і четвертий за наявності 4-х кілець), мають форму «Акулячий зуб» для підвищення надійності з'єднання.

Дослідження показали, що саме чергування «Акулячого зуба» з класичним кільцем забезпечує найкращу фіксацію.

Так, мають, як це було в класичному варіанті латунного фітинга.

Насправді пластикові фітинги також мають міцність, що вдосталь забезпечує герметичність системи при розрахункових тисках. Коефіцієнт запасу міцності залежить від тиску в системі та температури, але в будь-якому випадку він багаторазовий – від декількох разів на системі гарячого водопостачання до 15 разів на системі холодного з тиском 3-4 Атм. Але головне навіть не в цьому, а в тому, що вироби з пластику не схильні до виникнення виробничих дефектів. Матеріал, який не має кристалічної решітки, не може утворювати в своїй структурі «невдалі» формації, що ослаблюють деталь. Ви ніколи не побачите пластикову пляшку, що не витримала тиску газованого напою. Це фізично неможливо.

Реалізацією нашого технічного завдання на розробку фітингів опікувався провідний інженер заводу-виробни- ка Хосе Мануель, який протягом 25-річної кар'єри, зокрема, в хімічній індустрії, був провідним інженером компанії, що розробляє фітинги PPSU для аналогічних європейських систем. Відділ досліджень і розробок заводу займається проектуванням пластикових компонентів для роботи в найекстремальніших умовах, а кваліфікація його співробітників більш ніж достатня, щоб покладатися на їхні експертні висновки.

Природний колір поліфінілсульфона (PPSU) – чорний. Для надання фітингам сірого кольору застосовуються барвники. Це здорожує виробництво і може мати значення тільки для естетичних міркувань при проектуванні систем, що не приховані іншими елементами будівлі (наприклад, при будівництві або реконструкції соціального житла, де нові комунікації проводяться поверх стін). Тобто, по суті, для ринку це не має значення.

Навпаки, при випробуваннях системи з фітингами HEAT-PEX EVOLUTION на позамежних зовнішніх навантаженнях і внутрішніх тисках, рветься завжди цільна ділянка труби, а не з'єднання або труба в місцях з'єднань. Таким чином, місце з'єднання при правильному монтажі – найнадійніше в системі.

При дотриманні виробничої технології та рецептури компонентів 100% виробів матимуть практично однакову міцність. Тоді як будь-які вироби з металу, навіть від передових виробників, неминуче мають якийсь ppm (кілька штук на мільйон) прихованого виробничого браку, який неможливо виявити, якщо тільки не досліджувати кожну деталь за допомогою рентгена та ультразвуку, що призведе до неспівмірного збільшення вартості. Таким чином, наприклад, досліджують болти для критичних вузлів в літаках, від чого їх вартість обчислюється сотнями доларів за одиницю.

Фітинги HEAT-PEX EVOLUTION входять в систему HEAT-PEX і повністю сумісні з трубами HEAT-PEX PE-Xa і PE-Xc/Al/ PEX, а також латунними фітингами, які входять в систему HEAT-PEX.

Належна якість, тривалий термін експлуатації, стійкість до хімічно агресивних рідин та висока екологічність виробленого продукту.

Робочий тиск – 10 бар. Максимальна робоча температура – 90°C. Аварійна температура – 100°C. Термін екс- плуатації – мінімум 50 років.

Запитайте їх, коли саме вони будуть готові перейти до використання продукції нового покоління. Зробіть акцент на тому, що колись це все одно доведеться зробити. Наскільки б людина не була прихильником кнопкових телефонів, рано чи пізно, щоб не відстати від життя безнадійно, доведеться віддати перевагу смартфону. Таким чином, ви досягнете визнання того, що нова продукція є прогресивною, а мотивом її неприйняття є консервативна установка, а не раціональні аргументи. А потім саме по собі постає запитання: «Якщо очевидно, що перехід до використання технологій нового покоління неминучий, чому не зробити цього вже зараз»?

Юридична гарантія, яку надає компанія "ВФ Хітпекс Україна" – 15 років. Термін експлуатації системи – більше 50-ти років.