Способи монтажу фітингів з PPSU

Способи монтажу фітингів з PPSU

12.11.2019

Використання фітингів вирішує дві основні задачі: забезпечення герметичності мережі та надає можливість монтажу розгалуженої системи.

Система «Heat-PEX Evolution» представлена двома видами фітингів:

 • фітинги, вироблені з латуні. Використовуються для переходу з системи на різьбові з’єднання (муфта з зовнішньою різьбою, муфта з внутрішньою різьбою, водорозетка і т.д.);
 • фітинги, вироблені з PPSU. Використовуються для з’єднань всередині системи (кутники, трійники, перехід на інший діаметр і т.д.).

Поліфенілсульфон (PPSU) представляє собою високоякісний інженерний пластик, з високою здатністю зберігати механічні, електричні та теплові характеристики при дії високих температур та механічного навантаження.

Монтаж фітингу складається з таких етапів:

 • розширення труби;
 • надівання труби на фітинг;
 • натягування гільзи.

Для монтажу інженерної системи можуть знадобитися наступні інструменти та прилади: труби РЕ-Ха, ножиці для розрізання труб, аксіальний прес, пристрій для розширення труби, фітинги.

При проведенні монтажних робіт необхідно обов’язково враховувати декілька правил: розширення труби не можна проводити несправною насадкою (викривленою або зламаною), адже розширення труби буде не однакове і вона може розірватися; натяжна гільза не повинна знаходитись на частині труби, яка розширюється (у випадку, коли при надяганні гільзи матеріал труби виступає назовні, процес необхідно припинити).

Порядок монтажу фітингів такий:

 • розрізати трубу необхідно під прямим кутом. Якщо труба відрізана не під прямим кутом, може відбуватися вилізання труби або деформація натяжної гільзи;
 • натяжну гільзу одягають на трубу внутрішній скос орієнтований на кінець труби;
 • проводять розширення труби;
 • встановлюють фітинг до останнього бортику;
 • з’єднання встановлюються в прес-інструмент, де напресовується кільце до бортику. У разі встановлення з’єднання криво, може виникнути проблема неправильного монтажу, поломки фітингу, гільзи або інструменту.

Компанія ВФ «Хітпекс Україна» перша з вітчизняних виробників представила на українському ринку комплексну систему труб і фітингів високої якості власного виробництва, продукція якого відповідає міжнародним вимогам і власним стандартам.

Фітинги виконані з PPSU володіють рядом переваг: не вступають в реакцію з водою або теплоносієм, будівельними розчинами, стійкі до агресивних хімічних речовин, відсутність допоміжних ущільнюючих елементів, відсутність корозії, висока міцність, стійкість до механічних навантажень, перепадів температури.

Використання фітингів такого типу дозволяє прискорити з’єднання елементів інженерної мережі майже в три рази, а вартість проведення робіт скорочується як мінімум на 10%. Самі системи характеризуються надійністю та довговічністю.

NEWS AND PUBLICATIONS

 • (УКР) Монтаж водяної теплої підлоги на полістирольних плитах якірними скобами

  Sorry, this entry is only available in Ukrainian.
 • Монтаж водяної теплої підлоги на полістирольних плитах якірними скобами

  В системі опалення «тепла підлога» існує декілька основних способів кріплення труби. Одним з найбільш популярних є спосіб кріплення за допомогою якірної (гарпун) скоби. Переваги: невисока ціна, легкість та швидкість монтажу. Проте, ми втрачаємо такі переваги як швидкість та легкість монтажу, якщо виконуємо монтаж якірними скобами вручну. Завдяки використанню такера Ви можете працювати в положенні стоячи, […]
 • КОНЕКТОР EVOLUTION – НАЙВИЩЕ ДОСЯГНЕННЯ ІНЖЕНЕРНОЇ ДУМКИ ДЛЯ ФІТИНГІВ З НАТЯЖНОЮ ГІЛЬЗОЮ

  Компанія «ВФ Хітпекс Україна» перша представила на українському ринку універсальну комплексну систему труб і фітингів на вибір: з PPSU та лінійка Evolution з латуні. Продукція найвищої якості виробляється в Іспанії та відповідає міжнародним вимогам і власним стандартам компанії. Також, в системі є два варіанти натяжних гільз з латуні та PVDF.Сучасний ринок вимагає нових рішень, які […]
 • Латунні фітинги: як відрізнити підробку та неякісний виріб від оригіналу?

  Сучасний будівельний ринок перенасичений виробами різних компаній. Ставлячи за мету отримання максимального прибутку компанії виробляють неякісні товари, економлячи на якості та хімічному складі сплаву. Проте, як не потрапити на гачок недобросовісних виробників? Перш за все, обираючи елементи для з’єднання трубопроводу необхідно враховувати ряд факторів: функціональне призначення системи, умови монтажу та експлуатації. Якісні латунні фітинги мають […]
 • Суха тепла підлога: основні переваги та недоліки

  Традиційно монтаж теплої водяної підлоги супроводжується облаштуванням бетонної стяжки, якою заливають укладені труби. Основним недоліком такої системи є велика вага, вимушене підняття рівня підлоги, довготривалий період монтажу, такі особливості не завжди дозволяють використовувати мокру стяжку. Інженерами було розроблено конструкцію підлоги, яка дозволяє проводити монтаж теплої підлоги за допомогою готових листових матеріалів, без проведення бетонних робіт.Подібні […]