Чи можуть використовуватися латунні фітінги для питного водопостачання

Чи можуть використовуватися латунні фітінги для питного водопостачання

21.01.2016

Не можна заперечувати той факт, що з кожним роком якість води в наших системах водопостачання не стає краще. І якщо на чистоту води, яка подається в наші будинки централізованим способом, кожен окремо користувач вплинути не може, то зробити так, щоб вона не забруднювалась ще більше при попаданні в вашу квартиру, може кожен. Для цього потрібно використовувати при установці систем водопостачання виключно якісні труби і фітинги.

Особливу увагу слід звернути на підбір комплектуючих для систем питного водопостачання, адже до них пред'являються підвищені вимоги до зносостійкості і міцності. Якщо з трубами для харчової води все більш-менш зрозуміло - найбільш вірним рішенням на сьогоднішній день є труби Рех-а з поперечно-зшитого поліетилену, то вибір фітингів є серйозне рішення.

Звичайно ж, по зносостійкості латунні фітинги на кілька пунктів вище, ніж їх аналоги з пластика, але багато хто справедливо можуть засумніватися в можливості їх використання в харчових водних системах. Подібні фітинги стали повністю безпечні після того як група вчених з інституту металофізики ім. Курдюмова НАН України розробила спеціальну харчову латунь, фітинги з якої мають гарантійний термін понад п'ятнадцять років і термін експлуатації більше 50 років.

Всі фахівці знають, що латунь, яка використовується для харчового водопостачання, повинна бути стійкою до вимивання цинку. Європейський і китайські виробники для виробництва такої латуні використовують в складі миш'як. Також для того щоб латунь була пластичної і що б була можливість надавати їй форму до складу додають свинець (не менше 2,5%), що роблять абсолютно всі виробники, як європейські, так і китайські. Ще за радянськими ГОСТами харчова латунь не повинна мати свинцю більше 1,9%, тому в складі української латуні кількість свинцю 1,5 - 1,8%. Виготовляти фітинги з такою латуні складніше, адже такий матеріал важче обробляти на верстатах ЧПУ. Але це питання вирішується за рахунок самого нового обладнання. Верстати ЧПУ, які використовуються для виробництва фітингів Heat-Pex, найновішого покоління і вони легко справляються з будь-латунню, тому немає необхідності збільшувати кількість свинцю, шкідливого для організму людини.

Таким чином, використання фітингів Heat-Pex з харчової латуні в поєднанні з трубами з поперечно зшитого поліетилену при будь-якої жорсткості питної води є повністю безпечним для вашого здоров'я.

Новини та заходи