Чи можуть використовуватися латунні фітінги для питного водопостачання

Чи можуть використовуватися латунні фітінги для питного водопостачання

21.01.2016

Не можна заперечувати той факт, що з кожним роком якість води в наших системах водопостачання не стає краще. І якщо на чистоту води, яка подається в наші будинки централізованим способом, кожен окремо користувач вплинути не може, то зробити так, щоб вона не забруднювалась ще більше при попаданні в вашу квартиру, може кожен. Для цього потрібно використовувати при установці систем водопостачання виключно якісні труби і фітинги.

Особливу увагу слід звернути на підбір комплектуючих для систем питного водопостачання, адже до них пред'являються підвищені вимоги до зносостійкості і міцності. Якщо з трубами для харчової води все більш-менш зрозуміло - найбільш вірним рішенням на сьогоднішній день є труби Рех-а з поперечно-зшитого поліетилену, то вибір фітингів є серйозне рішення.

Звичайно ж, по зносостійкості латунні фітинги на кілька пунктів вище, ніж їх аналоги з пластика, але багато хто справедливо можуть засумніватися в можливості їх використання в харчових водних системах. Подібні фітинги стали повністю безпечні після того як група вчених з інституту металофізики ім. Курдюмова НАН України розробила спеціальну харчову латунь, фітинги з якої мають гарантійний термін понад п'ятнадцять років і термін експлуатації більше 50 років.

Всі фахівці знають, що латунь, яка використовується для харчового водопостачання, повинна бути стійкою до вимивання цинку. Європейський і китайські виробники для виробництва такої латуні використовують в складі миш'як. Також для того щоб латунь була пластичної і що б була можливість надавати їй форму до складу додають свинець (не менше 2,5%), що роблять абсолютно всі виробники, як європейські, так і китайські. Ще за радянськими ГОСТами харчова латунь не повинна мати свинцю більше 1,9%, тому в складі української латуні кількість свинцю 1,5 - 1,8%. Виготовляти фітинги з такою латуні складніше, адже такий матеріал важче обробляти на верстатах ЧПУ. Але це питання вирішується за рахунок самого нового обладнання. Верстати ЧПУ, які використовуються для виробництва фітингів Heat-Pex, найновішого покоління і вони легко справляються з будь-латунню, тому немає необхідності збільшувати кількість свинцю, шкідливого для організму людини.

Таким чином, використання фітингів Heat-Pex з харчової латуні в поєднанні з трубами з поперечно зшитого поліетилену при будь-якої жорсткості питної води є повністю безпечним для вашого здоров'я.

Новини та заходи

 • На чому базується ексклюзивна гарантія від Heat-PEX?

  Система труб та з'єднань Heat-PEX, що призначена для холодного та гарячого водопостачання, водяного опалення, для систем водяних «теплих підлог», технічних трубопроводів та для розподілу інших неагресивних рідин, вирізняється винятковою гарантованою якістю та надійністю. На чому базується впевненість виробника в довготерміновій стабільності їхніх матеріалів труб та фітингів? Продукція компанії Heat-PEX системно охоплює весь асортимент виробів для […]
 • 25 років розширеної гарантії!

  HEAT-PEX презентує нову послугу! Відтепер у замовника є можливість перевірити якість монтажних робіт за допомогою Лабораторії діагностики трубопроводів Труболаб. Більше того, оплативши цю послугу, замовник отримує розширену гарантію додатково 10 років! 15+10. В цілому 25 років!!! Перевірте виконану роботу зразу, отримайте додаткову гарантію і спокійно експлуатуйте ваші системи водопостачання і опалення довгі і довгі роки.
 • Спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT.

  Тільки 16-18 і 22-25 червня діє спеціальна ціна на трубу PEX -A HEAT-PEX COMFORT для теплої підлоги іспанського виробництва.
 • Heat-PEX на Aqua-Therm Kyiv 2021!

  18-20 травня відбулася головна виставка України у сфері ОВіК.
 • Труба для теплої підлоги класу PEX-A від Heat-Pex – відеоогляд

  Вашій увазі пропонується відеоогляд нашіх партнерів - компанії «Альбатрос».